Druk cyfrowy a druk offsetowy

Jaka jest różnica?

W zależności od zamówionego nakładu oferujemy dwie metody drukowania: druk cyfrowy lub druk offsetowy. Druk cyfrowy i druk offsetowy to pojęcia, które niewiele mówią osobom bez doświadczenia w poligrafii. Większość ludzi nie potrafi wskazać różnic pomiędzy tymi technologiami druku. Warto zatem wskazać czym te technologie się różnią i jakie są ich najważniejsze cechy charakterystyczne. Wiedza na ten temat pozwoli bowiem wybrać najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę na druk książek.

Co to jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy to nowoczesna metoda drukowania, w której obraz cyfrowy jest wysyłany bezpośrednio do drukarki przy użyciu plików cyfrowych, takich jak pliki PDF lub grafiki z programów graficznych. Cały proces realizowania tego rodzaju nadruków przypomina druk laserowy. Jednak jest on znacznie lepszej jakości i wykonywany znacznie szybciej. W procesie druku cyfrowego nie ma potrzeby stosowania płyt drukarskich i drogich maszyn drukujących, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Tego typu urządzenie tworzy wydruk na podstawie danych przesłanych bezpośrednio z komputera. Istnieje zatem dowolność w wykonywaniu różnorodnych projektów. Projekty do druku możemy dostarczyć do drukarni na dowolnym nośniku cyfrowym lub przesłać mailem.

Wykonane tą metodą wydruki pozwalają na natychmiastową dalszą obróbkę. Ponadto mogą być realizowane w atrakcyjnych cenach nawet przy bardzo niskich nakładach. W dodatku ta technologia pozwala skorzystać z personalizacji – zamieszczania na wydrukach zmiennych danych.

Korzyści z druku cyfrowego

 • Idealny do zamówień pojedynczych książek lub małych nakładów do 1000 szt;
 • Doskonałe, ustandaryzowane kolory dla różnych projektów;
 • Możliwość personalizacji książek;
 • Szybka produkcja przy minimalnej ilości makulatury;
 • Przyjazny dla środowiska i mniejszy ślad węglowy;
 • Jakość obrazu minimalnie słabsza od druku offsetowego.

Co to jest druk offsetowy?

Druk offsetowy istnieje od wielu lat. Gazety, czasopisma, albumy drukowane są na maszynach offsetowych. W druku offsetowym farba przenoszona jest z płyty offsetowej na arkusz gumy, a następnie na papier lub karton. To doskonała i niedroga technologia do średnich i dużych nakładów, zapewnia niezrównane rezultaty kolorystyczne.

Korzyści z druku offsetowego

 • Idealne do drukowania dużych nakładów od 1000 sztuk wzwyż;
 • Wyższa jakość i lepsze odwzorowanie kolorów;
 • Stała jakość obrazu, większa rozdzielczość i ostrość drobnych szczegółów, zwłaszcza tekstu;
 • Najbardziej ekonomiczna i opłacalna metoda wytwarzania wysokiej jakości druku
 • Możliwość wykorzystania wielu różnorodnych podłoży do druku i formatów papieru
Logo sklepu
Kontakt:
info@happymelon.pl tel. +48 23 662 96 00 Wskazówki dojazdu
Współpraca:
Dla rodziców Dla terapeutów Dla autorów Dla dystrybutorów
FAQ:
Regulamin sklepu Polityka prywatności Dostawa i płatność Zwroty i reklamacje
An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙