Zapewne nie raz chcieliście kupić książkę z bajkami dla swojego dziecka i zastanawialiście się jaki rodzaj książki jest dla nich najbezpieczniejszy?
Eksperci zgodnie twierdzą, że książeczki kartonowe to najlepszy sposób na wprowadzenie dziecka do baśniowego świata książek.

Przyjrzyjmy się więc, dlaczego rodzice powinni zaopatrzyć półki swoich dzieci w najwyższej jakości książki kartonowe.

Czym jest książka kartonowa?


Książka kartonowa to specjalny rodzaj książki obrazkowej przeznaczonej dla najmłodszych dzieci i niemowląt.
Oto najważniejsze cechy książki kartonowej:

  • Książki kartonowe drukowane są na grubym kartonie, zazwyczaj o gramaturze 350 gram. Cała książka, nawet wewnętrzne strony, wykonana jest z bardzo wytrzymałego kartonu, który jest bigowany i klejony.
  • Książki kartonowe dla dzieci mają zaokrąglone rogi. Narożniki książeczek są zaokrąglone, aby nie zaszkodzić ciekawskim dzieciom.
  • Książki kartonowe mają zazwyczaj od 12 do 24 stron .Książki kartonowe przeznaczone są dla dzieci od urodzenia do 3 roku życia.
  • Książki kartonowe są bezpieczne i nawet gdy  dziecko weźmie je do ust i zacznie żuć czy gryźć nic się nie stanie. Niemowlęta lubią odkrywać wszystko ustami, co jest jednym z powodów, dla których książeczki planszowe są bezpieczniejsze. 
  • Książeczki kartonowe zostały zaprojektowane z myślą o małych rączkach Twojego dziecka. Książki te są mniejsze i idealnie mieszczą się w małych rączkach, można je łatwo trzymać, obracać, układać i rzucać bez szkody dla dziecka. Książeczki kartonowe są drukowane na grubym kartonie, są trwalsze i dłużej zagoszczą w biblioteczce Twojego dziecka.
  • Radość z bycia razem, wspólnej obustronnej nauki przez czytanie i zabawę.
  • Książki kartonowe są nietoksyczne. Nasze książki powstają przy użyciu bezpiecznych, atestowanych materiałów, które zapewniają najwyższy poziom jakości oraz są regularnie testowane pod kątem bezpieczeństwa. Unikalny projekt książeczki kartonowej to doskonały wstęp do czytania. Tego rodzaju książki pozwalają dzieciom bezpiecznie poznawać tekst i obrazki każdym zmysłem. Pokazując dzieciom, że czytanie sprawia radość i że mogą bawić się książkami, zaszczepiasz w nich miłość do czytania.
  • Książki kartonowe zapewniają również cenne możliwości tworzenia więzi. Intymne chwile spędzone na dzieleniu się z dzieckiem prostymi książeczkami kartonowymi  pomagają rozwijać umiejętności słuchania i widzenia . Umiejętności te stanowią podstawę do późniejszego samodzielnego czytania. Dzięki ilustracjom i kilku słowom książeczki planszowe oferują mnóstwo możliwości „wskaż i powiedz”.
Logo sklepu
Kontakt:
info@happymelon.pl tel. +48 23 662 96 00 Wskazówki dojazdu
Współpraca:
Dla rodziców Dla terapeutów Dla autorów Dla dystrybutorów
FAQ:
Regulamin sklepu Polityka prywatności Dostawa i płatność Zwroty i reklamacje
An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙